Δραστηριότητες

Παράλληλα με το ακαδημαϊκό τους πρόγραμμα, τα Κέντρα Ξένων Γλωσσών Παπαηλιού δίνουν έμφαση και στις εξωσχολικές δραστηριότητες.

Κάθε χρόνο το σχολείο μας οργανώνει μια σειρά από εκδηλώσεις με σκοπό την κοινωνικοποίηση και τη διεύρυνση των πνευματικών οριζόντων των μαθητών. Πέρα από την πιο σημαντική εκδήλωση που είναι η απονομή των πτυχίων και γίνεται κάθε Δεκέμβριο, άλλες εκδηλώσεις είναι οι εξής:

• Εκδρομές σε μουσεία και αρχαιολογικούς χώρους
  • Εκδρομές σε χώρες του εξωτερικού
  • Εξωσχολικές εκδηλώσεις Θεατρικές παραγωγές και παραστάσεις
  • Απονομές πτυχίων Φιλανθρωπικές δραστηριότητες